Sardalleida

Dolç Infern es proclama campiona del concurs de colles sardanistes 2018

Dolç Infern es proclama campiona del concurs de colles sardanistes 2018
Autoria imatge: Josep Blasi

Guspira, Escarlata i Dimoniets són les campiones en les seves categories.

La cloenda del 44è Campionat de Colles Sardanistes de les Terres de Lleida, que va tenir lloc el passat dissabte 17 de novembre en la localitat de Vallfogona de Balaguer, va lliurar els premis i trofeus a les colles sardanistes lleidatanes que han participat en els tretze concursos duts a terme al llarg de l'any 2018 en diferents municipis de la  província de Lleida.

L'acte de lliurament, en el qual van participar més de 300 persones i que va tenir lloc en l'Església de Sant Miquel Arcàngel de la població de la Noguera, s'inicià a les 7 de la tarda amb l'actuació d'un conjunt instrumental i la Coral Vallfogonina que interpretaren peces del seu repertori i van concloure la seva actuació acompanyada de sardanistes de la localitat, els quals van ballar una sardana. 

A continuació, i acompanyats dels grallers de Balaguer, van entrar en l'església, els més de 70 nens i nenes que van participar en els tallers Sardajove, encarats als sardanistes més joves del campionat per tal de fomentar la seva coneixença fora del circuit sardanista. Els monitors que van organitzar el taller van fer diferents grups per tal de realitzar diferents activitats com el llançament de l'espardenya o la confecció de capgrossos. Els més grans van redactar un manifest sardanista el qual van llegir abans del lliurament dels trofeus.

En el lliurament dels premis hi va ser presents la Sra. Maria Sarret, alcaldessa de Vallfogona de Balaguer, El Sr. Joaquim Rucabado, president de la Confederació Sardanista de Catalunya, el Sr. Carles Vall, president de la Federació Sardanista de les Comarques de Lleida, El Sr. Albert Masagué, president de l'ACSTELL, el Sr. Josep Maria Clavé, vicepresident de la UCS, acompanyats d'altres autoritats. La Nit de la Sardana va ser presidida per la Sra. Rosa Maria Perelló, presidenta de la Diputació de Lleida.

Les classificacions:

Categoria alevina:

3r  lloc de lluïment, 3r lloc de revesses: ESCLAT DE PRIMAVERA d'Almacelles.
2n  lloc de lluïment,  2n de revesses i 3r lloc de Punts lliures : PETITS DIMONIETS de Lleida.
1r lloc de lluïment, 1r de revesses i  1r lloc de punts lliures: DIMONIETS de Lleida.

Categoria infantil:

5è  lloc de lluïment : NOVES BRANQUES  de Vilanova de Bellpuig.
4t  lloc de lluïment:  SALTIRONS de Vilanova de Bellpuig.
3r lloc de lluïment,  1r de revesses  i 4t lloc de punts lliures: DEMÀ JOVENCELLS  de Cervera.
2n lloc de lluïment,  3r de revesses :  ESBARZER d'Agramunt.
1r lloc de lluïment,  2n de revesses i  2n lloc de punts lliures: ESCARLATA de Lleida.

Categoria juvenil:

2on lloc de lluïment, 1r de revesses i 5è lloc de punts lliures: ESTELATS d'Agramunt. 
1r lloc de lluïment, 2n de revesses i 3r de punts lliures: GUSPIRA de Lleida

Categoria gran:

11è lloc de lluïment,  11è lloc de revesses i 8è lloc de punts lliures: SOL IXENT de Vilanova de Bellpuig
10è lloc de lluïment, 9è lloc de revesses i 6è lloc de punts lliures: BRUT NATURA de les Borges Blanques.
9è lloc de lluïment, 5è de revesses i 4t lloc de Punts lliures  : SOMNIS DEL PLA de Mollerussa.
8è lloc de lluïment i 9è de revesses : FERMA DE PONENT, d'arreu de les terres de Ponent.
7è lloc de lluïment,  4t de revesses : FLOR DEL SEGRIÀ d'Alguaire 
6è lloc de lluïment, i  7è de revesses : XALEM de Bellvís.
5è lloc de lluïment,  3è lloc de revesses i 7è lloc de Punts lliures: JOVENCELLS de Cervera
4t lloc de lluïment i 6è de revesses:  VERGE DEL MIRACLE de Balaguer 
3r lloc de lluïment i 7è de revesses: FONTS DE VALLDANS de Ponts.
2n lloc de lluïment,  2n lloc de revesses i 2n lloc en punts lliures: ESTOL ESPÍGOL d´Agramunt
1r lloc de lluïment, 1r de revesses i 1er de punts lliures: DOLÇ INFERN de Lleida.




0

DEIXA UN COMENTARI

DARRERES NOTÍCIES

AGENDA

ALTRES TITULARS

NOTÍCIES PER TEMÀTICA

AGENDA PER TEMÀTICA